Enfes Kahve’nin Anavatanından…

Africano Coffee,

Amerika dışındaki kahve dükkanları işleten ve tüm operasyonunu  Amerika’dan yürüten bir kahve markası olarak kurulmuştur.

Yaklaşık 20 yıl içerisinde farklı markaları ile  4 kıtaya yayılan  ve Amerika’da da farklı konseptlerde şubeler açan AFRICANO COFFEE, Türkiye ve Çevresindeki operasyonları yürütecek bir distribütörle çalışmaya başlamıştır. Türkiye’de ilk etapta Üniversite Kampüsleri için özel yapılan Proje ile öğrenci ve Akademisyenler için Üniversite Konteyner Konsepti ile gireceğiz. Hedefimiz 2021 yılı içerisinde 40 Üniversite 100 satış noktasına ulaşmak. Türkiye’de yine ilk olacak olan günümüzde trend olan endüstriyel mimarisi ile arabaya servis kahve konseptini 2021 yılı sonuna kadar 50 noktada ulaştırmak.

Africano Coffee en iyi kahve çeşitlerini ana vatanlarındaki topraklardan zamanında ve özenle seçerek toplar. Kusursuz bir aroma için kahve türlerini doğru oranda harmanlar ve kavurur. Brezilya’dan Afrika’ya, Guatemala’dan, Kolombiya’ya dünyanın dört bir yanından gelen kahve çekirdeklerini ve eşsiz aromalarını bulabilirsiniz.

Kahvenin günümüzde dünyanın en popüler içeceği olmasının sebebi yalnız enerji verici etkisi değildir. Sadece belirli bölgelerde yetişen ve uzun sürede olgunlaşan bir kahve çekirdeği yaklaşık 800 farklı aromayı içinde barındırabilir.

Bu nedenle Africano Coffee, en ideal iklim koşullarında yetişen ve bu şekilde aromasını tam olarak geliştirebilen en kaliteli  kahve çekirdeklerini kullanır.

Tüm Africano Coffee çalışanları ve yöneticileri insan kaynakları departmanımız tarafından kendi atölyemizde belli aralıklarla eğitilmektedir. Konsept ve kalite gereği bu eğitimlerin alınması önem arz etmektedir.

Türkiye’de bir ilk olarak Baristalarımız Afrika kökenli olup özel eğitimlerini alarak hizmet vermeye başlamaktadır.

Bizim en büyük tutkumuz, sizin kahve aşkınız.

İşinde uzman Şef Baristalar ile
Eğitimli Dinamik Kadro

Tüm Africano Coffee çalışanları ve yöneticileri insan kaynakları departmanımız tarafından kendi atölyemizde belli aralıklarla eğitilmektedir. Konsept ve kalite gereği bu eğitimlerin alınması önem arz etmektedir. Şef baristalar eşliğinde bu eğitimleri almak zorundadır. Baristalarımız Afrika kökenli olup özel eğitimlerini alarak hizmet vermeye başlamaktadır.

Campbell Jakoet

Campbell Jakoet

Genel Müdür
Louisa Fombele

Louisa Fombele

Üretim Müdürü
Marius Zinn

Marius Zinn

Satış Müdürü
Fanie Ondoa

Fanie Ondoa

İnsan Kaynakları
Yury Fisenko

Yury Fisenko

Ortadoğu Temsilcisi
Ahmet Şekercan

Ahmet Şekercan

Türkiye Koordinatörü

Harika işlerin çıkması için ilham verici bir ortamamı ihtiyacınız var? Mekan Konseptimize bir gözatın.

İşe Alma

Grubumuzu geleceğe taşıyacak, kurum kültürüne uygun, nitelikli ve gelişim potansiyeli olan çalışanları fırsat eşitliği ilkesi ile işe alırız.