FİLTRE KAHVE İLE NE YENİR?

Filtre kahve birçok kişi için vazgeçilmez. Özellikle sabahın erken saatlerinde işe gidenler, bir fincan kahve içmeden kendilerine gelemez. Güne zinde başlamanın bir yolu olarak görülen filtre kahve, sütlü ya da sade olarak tüketilebilir.

Birçok durumda filtre kahve kahvaltının tamamlayıcısı olarak tercih edilir. Türkler her ne kadar çay tutkunu olsa da sabahın koşturmacasında çaya vakit olmayabilir. Kahvenizi lezzetli bir yiyecekle tamamlayarak harika bir kahvaltı yapabilirsiniz. Aynı zamanda günün farklı saatlerinde farklı yiyeceklerle de kahvenizi tüketebilirsiniz. Peki filtre kahve ile ne yenir? Filtre kahve ile neler iyi gider?

Omlet

Sıcak bir omlet, güne harika bir kahvaltıyla başlamanızı sağlar. İster sade ister peynirli yapın, lezzetli bir omletin en iyi eşlikçisi ise filtre kahvedir. Taze demlenmiş filtre kahve ve omletle güne başlamak, gün boyu tok ve enerji dolu hissetmenize yardımcı olur.

Kruvasan – Ay Çöreği

Klasik Fransız kahvaltısı istiyorsanız kruvasan ve filtre kahve tam da aradığınız ikili olacak. Hızlı ve hareket halinde tüketilebilir. Tam da Fransızlara uygun. Bu ikili haftada birkaç gün kahvaltınızı oluşturabilir. Ofise giderken taze filtre kahve ve taze kruvasanla güne başlayabilirsiniz.

Poğaça ve Sağlıklı Ev Yapımı Pastane Ürünleri

Herkes sağlıklı beslenmek istiyor. Evde yaptığınız lezzetli poğaçalar ve pastane ürünleri, harika birer kahvaltı seçeneği olabilir. Taze hazırlanmış filtre kahve de bu harika yiyeceklerle birlikte tüketilebilir. Evden çıkmadan hızlı bir şekilde kahvaltı etmek istiyorsanız, poğaça ve filtre kahve ideal ikili olacak.

Cheesecake

Filtre kahveyi kahvaltı dışında da tüketebilirsiniz. Kahve kültürünün yaygınlaşmasıyla günün her saati taze filtre kahve bulmak mümkün. Arkadaşlarınızla buluşmaya gittiğinizde filtre kahvenin yanında bir şeyler yemek isteyebilirsiniz. İşe bu durumda farklı malzemelerle hazırlanan cheesecakeler tam da sizin damak tadınıza uygun olacak. Geleneksel cheesecakein yanı sıra çikolatalı, limonlu ve hatta balkabaklı cheesecake ile kahvenizi tamamlayabilirsiniz.

Kurabiye

Eğer karnınız çok aç değilse ve hafif bir atıştırmalık istiyorsanız kurabiyeler tam size göre. Özellikle sade filtre kahve içmeyi seviyorsanız çikolatalı kurabiye ile kahvenin lezzetini katlayabilirsiniz. Ya da sade bir kurabiye de sütlü filtre kahveyemükemmel bir şekilde eşlik edebilir.